W ostatnich dniach mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w najbardziej prestiżowej wystawie psów na Świecie, angielskim Crufts'ie. W tym roku wystawa odbywała się w dniach 8-11 marca, labradory oceniane były pierwszego dnia. Na wystawę zgłoszono 22 390 psów, w tym samych labradorów było prawie 600. Jak co roku wystawiane labradory należały do ścisłej czołówki światowej, udział w tej wystawie jest limitowany, trzeba uzyskać kwalifikacje lub spełnić inne warunki regulaminowe.

My zdobyliśmy naszą kwalifikację na wystawie CACIB w Kecskemet na Węgrzech gdzie nasza Stenveyz TRINKET (Misha) wygrała klasę młodzieży. Na Crufts'ie Misha wystawiana była w klasie SPECIAL JUNIOR w stawce 41 labradorów. Tym razem nie udało nam się zająć punktowanej lokaty, ale sam udział i możliwość zdobycia takiego doświadczenia były dla nas niezwykle cenne.

Mieliśmy niepowtarzalna okazje zobaczenia na żywo ogromnej ilości wspaniałych psów, rozmowy z legendarnymi hodowcami, wymiany poglądów i poczucia atmosfery prawdziwego święta kynologicznego jakim jest CRUFTS.